Projekt nowoczesnego domu w górach na działce ze spadkiem nowoczesna architektura elewacja z kamienia – Bielsko Biała

2016-03-jmsSTUDIO-architekci-projekt-domu-w-górach-bielsko-biała-Nowoczesny-dom-parterowy-z-użytkowym-poddaszem-z-częściowym-podpiwniczeniem-w-górach-elewacja-z-kamienia
Na działkach ze spadkiem szczególnie ważne jest właściwe wpasowanie budynku i odpowiednie wkomponowanie domu w otaczający teren. W tym szczególnym przypadku istotne było także takie wykorzystanie działki aby pozostawić inwestorowi jak najwięcej miejsca na ogród. Ostry spadek terenu pozwolił na zaprojektowanie dużego tarasu, który równocześnie pełni funkcje wiata na samochody
2016-03-jmsSTUDIO-architekci-projekt-domu-w-górach-bielsko-biała-Orginalny-nowoczesny-dom-z-dużymi-przeszkleniami
Właściwe wykorzystanie walorów widokowych działki stanowi o jakości projektu, duże przeszklenia sprawiają, iż bryła budynku jest wizualnie lżejsza i dom nabiera na atrakcyjności. Nowoczesne systemy okienne pozwalają chronić budynek przed przegrzewaniem się latem i nadmiernym wychładzaniem zimą. Atutem budynku są automatyczne sterowane żaluzje zewnętrzne które pozwalają modyfikować wygląd domu jak i sterować ilością światła, która dociera do budynku.
2016-03-jmsSTUDIO-architekci-projekt-domu-w-górach-bielsko-biała-Nowoczesny-dom-z-dużym-tarasem-dom-z-dachem-zielonym
Jednym z trendów w architekturze są stosowane w projektach dachy zielone, mają one wiele zalet i z tego powodu cieszą się rosnącą popularnością. Dachy zielone pozwalają na zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej, mogą zwiększyć atrakcyjność budynku, mogą stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnego dachu czy tarasu. Dobrze wykonany dach zielony stanowi jest znakomitym izolatorem i zapobiega przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.
2016-03-jmsSTUDIO-architekci-projekt-domu-w-górach-bielsko-biała-Nowoczesny-projekt-domu-na-skarpie
Dom na zboczu dom w górach w terenach o dużym nachyleniu niejednokrotnie przeraża Inwestorów. Wydawać by się mogło, iż idealna działka jest w kształcie prostokąta lub kwadratu bez nachylenia lub z niewielkim spadkiem najlepiej w kierunku południowym lub zachodnim. To właśnie trudny teren stanowi wyzwanie dla architekta i często pozwalna na stworzenie interesującego projektu, takim przykładem może być budynek na skarpie.
ZOBACZ INNE PROJEKTY