Indywidualny projekt domu rekreacyjnego nad jeziorem w Żywcu z tarasem i kamienną elewacja na działce ze spadkiem Zobacz projekt

Oblodzenie konstrukcji stalowej i jego wpływ na jej prawidłowe funkcjonowanie

ŚNIEG I LÓD

W związku z dynamicznymi zmianami pogody i odkładającym się na ich skutek lodem na konstrukcji stalowej. Właściciel ekranu LED zleciła naszej pracowni – jako autorom projektu ekranu – przygotowanie raportu o wpływie zaśnieżenia i zalodzenia konstrukcji na jej prawidłowe funkcjonowanie oraz oddziaływanie na budynek. Raport wykazał że wszystko jest w porządku i nie ma powodu do jakiegokolwiek niepokoju.

Monitorowanie wszystkich nietypowych sytuacji już nawet po zrealizowaniu obiektu jest bardzo odpowiedzialnym podejściem inwestora do eksploatacji obiektów budowlanych. Często niewielkim kosztem można uniknąć poważnych problemów lub nawet katastrofy budowlanej. Warstwa lodu na głównej konstrukcji ma grubość 2-4mm, taki stan jeszcze nie stanowi zagrożenia dla szkieletu stalowego.

Na całej konstrukcji utrzymuje się niewielka ilość śniegu, nie ma żadnych niepokojących objawów zbytniego zaśnieżenia. Obecna ilość śniegu mieści się w normie dla obciążenia konstrukcji śniegiem i lodem.

zabezpieczenie nowoczesnego ekranu led przeciw dzialaniu warunkow atmosferycznych 650x433

Ekran LED emituje podczas pracy wystarczającą ilość ciepła by śnieg i lód nie odkładał się na jego powierzchni , zarówno od frontu jak i od tyłu . Nawet jeżeli jakaś ilość śniegu podczas opadów przylgnie do powierzchni ekranu, w szybkim tempie wytapia się. Na zdjęciu w tle widoczne centrum Katowic.


Największy ekran ledowy w Polsce

548konstrukcja stalowa do ekranu led

Konstrukcja stalowa dla ekranu ledowego