Projekt dużego domu parterowego parterowa rezydencja

elewacja_odkryta_wiezba_dachowa

Odkryta więźba dachowa stanowi intrygujący element uplastyczniający budynek. Takie rozwiązanie pozwala lepiej doświetlić odpowiednie pomieszczenia oraz zapewnia ciekawy efekt światłocienia.
 

atrium_domu_jednorodzinnego

Atrium otwarte na ogród . Atrium stwarza wspaniałe warunki do relaksu i spędzania wolnego czasu, a zagospodarować je można na wiele różnych sposobów takich chociażby jak basen, ogród japoński czy kompozycja roślinna.

strefa_wjazdu_domu_jednorodzinnego

Dom posiada rozbudowaną i wygodną strefę wejściową i wjazdową. Do przestronnego, wbudowanego garażu dwustanowiskowego prowadzi szeroki pas wybrukowanej jezdni.

przestronny_dom_parterowy

Najbardziej wyeksponowany narożnik został podkreślony za pomocą odsłoniętej więźby dachowej oraz podcięciem w którym znajduje się zadaszona, wygodna strefa wejścia.

drewno_i_kamien_na_elewacji_domu

W projekcie wykorzystano akcenty z kamienia naturalnego oraz drewna, które podkreślają horyzontalny charakter domu.

akcenty_z_drewna_na_elewacji_domu

Elewacje domu zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wykorzystać światło słoneczne. Strony najlepiej wyeksponowane, czyli południowa i zachodnia, posiadają liczne, duże przeszklenia, natomiast elewacja północna i wschodnia ze względów energetycznych takich przeszkleń już nie mają.

atrakcyjny_dom_parterowy_z_atrium

Życzeniem klienta było zaprojektowanie przestronnego domu parterowego z atrakcyjnym atrium otwartym na ogród. Rozwiązanie w postaci otwartego atrium pozwala na lepsze doświetlenie poszczególnych pokoi i pomieszczeń w domu co znacznie zwiększa komfort użytkowania.
 

ZOBACZ INNE PROJEKTY