Architekt Kraków - Projekt indywidualny małego domu na wsi w starym siedlisku o rustykalnym charakterze pod Krakowem

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c. w składzie: mgr inż. arch. Jolanta Smolarska mgr inż. arch. Jakub Ludjan
Dodatkowe informacje
Projekt architektoniczny indywidualny - opracowany na indywidualne zamówienie Klienta. Nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży.
Kategorie
Domy jednorodzinne Nowoczesna architektura
Masz pytania? Zadzwoń!
Postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
601-671-182

pon.-pt. 9:30-17:00

03 architekt Kraków projekt rustykalnego domu na wsi w starym siedlisku pod Krakowem

ARCHITEKT KRAKÓW PROJEKT RUSTYKALNEGO DOMU NA WSI W STARYM SIEDLISKU POD KRAKOWEM

Połączenie jasnego tynku i cegły w jasnym piaskowym kolorze z ciemnym dachem w kolorze antracytowym to elementy tworzące piękną elewacje, o klasycznym wyglądzie w projekcie małego domu na trudnej działce w starym siedlisku pod Krakowem. Do domu dostawiona jest wiata na parkowanie samochodu, którą zamyka lekka drewniana pergola która z czasem porośnie bluszcz lub winogron
04 architekt Kraków projekt rustykalnego domu na wsi w starym siedlisku pod Krakowem

ARCHITEKT KRAKÓW PROJEKT RUSTYKALNEGO DOMU NA WSI W STARYM SIEDLISKU POD KRAKOWEM

Projekt indywidualny domu jednorodzinnego pod Krakowem na małej trudnej działce w starym siedlisku zakładał zachowanie studni i stworzenie budynku o rustykalnym charakterze z regionalnymi detalami architektonicznymi i ciekawym pomysłem na prostą elewacje z białym tynkiem i drewnianymi oraz ceglanymi elementami dekoracyjnymi.
02 architekt Kraków projekt rustykalnego domu na wsi w starym siedlisku pod Krakowem

ARCHITEKT KRAKÓW PROJEKT RUSTYKALNEGO DOMU NA WSI W STARYM SIEDLISKU POD KRAKOWEM

W projekcie domu celowo zastosowano niezbyt duże okna , i piękną ozdobna balustradę drewnianą z klasyczną dekoracyjna kratą z listewek drewnianych. Takie zabiegi w połączeniu z elementami dekoracyjnymi z cegły umieszczonymi na jasnej elewacji pozwoliły stworzyć prosty projekt małego domku na wsi z regionalnych charakterem.
01 architekt Kraków projekt rustykalnego domu na wsi w starym siedlisku pod Krakowem

ARCHITEKT KRAKÓW PROJEKT RUSTYKALNEGO DOMU NA WSI W STARYM SIEDLISKU POD KRAKOWEM

Projekt domu na wsi pod Krakowem doskonale wpisuje się w kontekst zabudowy starego siedliska.Bryła domu nawiązuje do istniejącej stodoły i starego domu rodzinnego które już od lat znajdują się na działce pod Krakowem. Dom został zaprojektowany na indywidualne zlecenie Klienta tak by dobrze wpisać się w trudną działkę, co bardzo dobrze się udało. Dom nie jest nowoczesny a lekko klasyczny w klasycznej bryle która dobrze pasuje do istniejącej zabudowy. Dodatkowo cegła i drewno na elewacji w połączeniu z jasnym tynkiem nadają projektowi domu ciepły wiejski charakter.

Tym razem prezentujemy projekt małego domku na wsi  który powstanie jako zabudowa uzupełniająca w istniejącym siedlisku. Na działce znajduje się siedlisko w postaci gospodarstwa złożonego ze starego domu i zabudowy gospodarczej stodoły. Ważnym elementem na podwórzu jest stara studnia która służyła do czerpania wody dla gospodarstwa. Dom został tak zaprojektowany by dobrze wpasować się w działkę i kontekst otaczającej zabudowy istniejącej. Ponieważ mała działka nie zostawiała dużo miejsca na nowy budynek, projekt tego domu na wsi wymagał projektu który z poszanowaniem dla lokalizacji i historii siedliska zachowa istniejącą studnie a jednocześnie spełni wszystkie wytyczne Klienta. Finalnie powstał projekt prostego romantycznego domu w starym siedlisku na wsi pod Krakowem. Projekt domu zakładał prostą bryłę z tynkiem białego koloru na której w formie detalu pojawia się elementy dekoracyjne drewniane i z cegły. Dodatkowo dom zdobią takie elementy jak balustrada drewniana z tradycyjną kratownicą z listewek , nie ma tu miejsca dla tralek czy innych wynalazków, oraz ładnie oheblowane i zabezpieczone elementy widoczne więźby takie jak jętki i wieszaki. W domu nie stosowano dużych nowoczesnych przeszkleń a stolarkę o tradycyjnych proporcjach i wielkościach okien by projekt domu nabrał bardziej rustykalnego charakteru. Przy domu została zaprojektowana wiata do parkowania samochodu z jednej strony zamknięta delikatną drewnianą pergolą na której z czasem będzie rósł bluszcz lub winogron. Efektem prac projektowych jest dom jednorodzinny o lekko rustykalnym charakterze dobrze wpasowany w trudną małą działkę starego siedliska z istniejącą zabudową. Miejsce gdzie mieszkańcy będą mogli odpocząć, odprężyć się i zrelaksować po trudach dnia, i mie ć kontakt z naturą.