Architekt Kraków - Projekt indywidualny parterowego domu na trudnej działce o dziwnym kształcie ze spadkiem w Wieliczce

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c. w składzie: mgr inż. arch. Jolanta Smolarska mgr inż. arch. Jakub Ludjan
Dodatkowe informacje
Projekt architektoniczny indywidualny - opracowany na indywidualne zamówienie Klienta. Nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży.
Kategorie
Domy jednorodzinne Nowoczesna architektura
Tym razem pomagamy bardzo miłym i sympatycznym Klientom w zbudowaniu domu na ich działce ... I tu dochodzimy do bardzo ważnego elementu całego zadania - działki. Według naszych Klientów działka jest bardzo trudna ponieważ ma nieregularny kształt trójkąta oraz jest to działka ze spadkiem terenu. My widzimy to inaczej. Od razu widzimy projekt domu na piękną widokową trójkątną działkę,  w spokojnym  miejscu pod Wieliczką. Teraz zostało tylko zaprojektować dom wpisany w teren i odpowiadający oczekiwaniom Klientów. Finalnie pomimo że dom jest parterowy,  został zaprojektowany na trzech poziomach, pierwszym jest garaż zlokalizowany najwyżej na samym szczycie działki w jej narożniku blisko drogi dojazdowej, następny poziom to strefa dzienna a w niej salon jadalnia i część gościnna i pomieszczenia użytkowe. Na ostatnim poziome znalazła się strefa nocna prywatna z sypialniami łazienkami i garderobami. Dzięki takiemu zabiegowi powstał dom pięknie wpisany w teren i dopasowany do trójkątnej działki. Bardzo mocna stroną projektu jest to że dzięki pięknej trójkątnej działce i spadkowi terenu udało się zaprojektować dom w taki sposób że otwarcie na piękne widoki mamy z salonu jadalni i sypialni gdzie mamy piękne panoramiczne okno otwierające się na trzy kierunki. Z zewnątrz dom jest spokojny, w stonowanej kolorystyce i jest to dom w stylu klasycznym z białą elewacją, ciemnym dachem i dodatkami drewna. Jednak charakteru dodają mu piękne duże okna, murki oporowe konieczne dla niwelacji terenu i piękny taras ulokowany w półotwartym atrium dzięki czemu zapewni prywatność przy zachowaniu pełnego kontaktu z ogrodem i pozwoli cieszyć się pięknym widokiem z działki Projekt indywidualny domu to w tym przypadku doskonała decyzja inwestora, projekt typowy nie pozwolił by na wykorzystanie 10% potencjału pięknej działki ze spadkiem. Jeżeli masz działkę która w twojej ocenie spełnia któreś z poniższych kryteriów:
  • działka na dużym spadku
  • działka na spadku
  • działka o nietypowym kształcie
  • trudna działka
  • nietypowa działka
  • bardzo wąska działka
  • olbrzymia działka
lub nawet kilka powyższych aspektów łącznie opisuje Twoją działkę , to zapraszamy do naszej pracowni. T potencjalnie trudnych działkach widzimy plusy i nie pozwalamy wygrać minusom. Jesteśmy specjalistami od projektów nietypowych, i bardzo często projektujemy na nietypowych i rudnych działkach. Zapraszamy do galerii tego pięknego budynku. P.S. Już pracujemy nad kolejnym ciekawym nowoczesnym projektem domu. Jak definiujesz działkę z dużym spadkiem ?