Nowoczesny projekt domu jednorodzinnego z efektownymi dużymi przeszkleniami drewnem na elewacji i dachem z blachy na rąbek pod Brzeskiem - projekt indywidualny

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c. w składzie: mgr inż. arch. Jolanta Smolarska
Dodatkowe informacje
Projekt architektoniczny indywidualny - opracowany na indywidualne zamówienie Klienta. Nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży.
Kategorie
Domy jednorodzinne Nowoczesna architektura

Tym razem prezentujemy przepiękny dom pod Brzeskiem. Budynek zrealizowany został na pięknej działce otoczonej brzozami które również porastały część działki i zostały zachowane. Dach domu dla rozbicia monotonii zwartej bryły został przecięty w połowie na dwie części, przez taras na który można wejść industrialnymi schodami stalowymi w kolorze czarnym zlokalizowanymi  od tyłu budynku - od strony ogrodu. W projekcie domu ciekawym rozwiązaniem jest to, że duże 3,5 metrowe okna są lokalizowane na przeciw siebie. Dzięki temu widać przez nie na przestrzał, tak w poprzek jak i wzdłuż budynku co pozwoliło nadać mu lekkości przy mocno tradycyjnej bryle i silnych nawiązaniach do architektury tradycyjnej. Dodatkowym pozytywnym aspektem dużych okien są bardzo bobrze doświetlone  wnętrza. Elewacja budynku została zaprojektowana w nawiązaniu do konstrukcji stodół gdzie pola między słupami wypełniały deski, w projekcie tego domu deskami drewna elewacyjnego obłożono słupy konstrukcyjne a pola między nimi wypełniono dużymi przeszkleniami, dzięki temu elewacja frontowa jest bardzo lekka i praktycznie pozbawiona klasycznych ścian. Mocno wysunięte nowoczesne okapy z ukrytymi rynnami nadają budynkowi mocno nowoczesnego i designerskiego oryginalnego wyglądu. Dom został zrealizowany zgodnie z nowoczesnym indywidualnym projektem architektonicznym domu wyglądającego jak nowoczesna stodoła połączona z częścią z płaskim dachem stanowiącym taras dostępny od ogrodu.