Nowoczesny projekt rezydencji z płaskim dachem w Bielsko Biała

2016-01-jmsSTUDIO-architekci-projekt-kraków-01-Nowoczesna-rezydencja-w-Bielsku-Białej
Rezydencja z elementami egzotycznego drzewa na elewacji, które jest odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie musimy przez długi czas jej konserwować. Cały budynek mieszkalny został oświetlony różnego rodzaju lampami podkreślającymi jej zalety. Willa posiada garaż dwustanowiskowy, który został w sposób harmonijny wbudowany w budynek.
2016-01-jmsSTUDIO-architekci-projekt-kraków-02-Ciekawe-oświetlenie-elewacji-nowoczesnego-domu-jednorodzinnego
Dodatkowym atutem przestronnej rezydencji jest liczne oświetlenie w okół elewacji i wzdłuż podjazdu, które podkreśla jej atuty i nadaje jej ekskluzywny wygląd. Na elewacji zastosowano lampy IP68 dodatkowo wykorzystano halogeny wbudowane i kinkiety. Elewacja jest oświetlona z góry i z dołu. Oświetlenie sterowane automatycznie, czujka ruchu i czujka zmierzchowa.
Dom jednorodzinny z dwustanowiskowym garażem
Wpływ na estetyczny wygląd budynku mieszkalnego ma również wbudowany w domu dwustanowiskowy garaż, który dzięki umiejętnemu ukryta brama wjazdowa nadaje budynkowi elegancki wystój. Jest to praktyczne zagospodarowanie przestrzeni, które ma duże znaczenie przy mniejszych działkach.
2016-01-jmsSTUDIO-architekci-projekt-kraków-04-Nowoczesna-rezydencja-ze-staw-kąpielowy-oczko-wodne-bielsko-kraków
Budynek otoczono stawem kąpielowym, który składa się z dwóch części – z filtracyjnej aktywnej i rekreacyjnej kąpielowej. Cały staw został ogrodzony za pomocą gabionów, wzdłuż których posadzono rozmaitą roślinność co dodaje mu naturalnego wyglądu. Atutem takiego zbiornika jest to że nie trzeba przy nim stosować chemii w celu oczyszczenia go.
2016-01-jmsSTUDIO-architekci-projekt-kraków-05-Część-rekreacyjna-staw-kąpielowy-przy-nowoczesny-dom-bielsko-w-ogorodzie
Drugą częścią stawu kąpielowego jest to tak zwana część rekreacyjna. Została ona okolona małym tarasem wykonanym z wytrzymałego drewna, tego samego co elewacja i taras przy części dziennej. Ta cześć stawu znajduje się w sąsiedztwie basenu wewnętrznego, do którego można przejść za pośrednictwem okna wchodzącego bezpośrednio do basenu lub przez taras.
2016-01-jmsSTUDIO-architekci-projekt-kraków-06-Nowoczesna-rezydencja-z-dużym-drewnianym-tarasem-podświetlona-elewacja-bielsko
Dom został wzbogacony rozbudowanym tarasem, okalającym całą część dzienną, której dodatkowy atutem jest liczne przeszklenie ścian – dając tym samym wrażenie niekończącej się przestrzeni. Taras podobnie jak niektóre elementy elewacji został zbudowany z odpornego na warunki atmosferyczne drzewa egzotycznego Teak.
2016-01-jmsSTUDIO-architekci-projekt-kraków-07-Ewelacja-nowoczesnego-budynku-mieszkalnego-bielsko-z-ciekawa-elewacja-nowoczena
Przy wykończeniu elewacji domu została wykorzystana ciemnoszara kolorystyka, wzbogacona o wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne elementy drewniane, dzięki którym dom sprawia wrażenie zarówno luksusowego jak i przyjaznego. Całość została podkreślona licznym oświetleniem.
2016-01-jmsSTUDIO-architekci-projekt-kraków-08-Nowoczesny-dom-z-płaskim-dachem-staw-kompielowy-i-garaż-dzustanowiskowy-w-bielsko
Dom został wyposażony w płaski dach, przy budowie którego zastosowano konstrukcje odwróconego stropodachu. W tym przypadku został on pokryty drobnym szaro-białym żwirem. Takie dachy świetnie sprawdzają się jako tarasy – mając małą działkę będzie to idealne wykorzystanie przestrzeni. Na takim dachu mona też zrobić podłoże gruntowe i zasadzić rośliny na dachu.
ZOBACZ INNE PROJEKTY