Nowoczesna architektura projekt nowoczesnego domu marzeń J16

nowoczesna_elewacja_domu_oswietlenie_budynku_

Właściwy dobór materiałów wykończeniowych oraz prawidłowe oświetlenie budynku mogą zdecydowanie uatrakcyjnić bryłę.
W przedstawionym projekcie zdecydowano się wykorzystać zamiast tradycyjnych kinkietów zewnętrznych, lamy wbudowane w taras i w ogród oraz skierować źródło światła od dołu do góry.
 

Projekt nowoczesnego domu kolorystyka elewacji

Forma budynku opiera się na kompozycji prostopadłościanach brył w dwóch kolorach – rdzawym i białym. Elewacja budynku, jest w znacznym stopniu odzwierciedleniem wnętrza domu i jego funkcji - wybijający się na tle białych ścian i niebieskiego nieba rdzawy prostopadłościan określa gdzie znajduje się strefa nocna gospodarzy domu.
 

nowoczesne_ogrodzenie_projekt_nowoczesnego_domu_z_plaskim_dachem_

Życzeniem inwestora było, żeby budynek oraz działka były maksymalnie odgrodzone i niedostępne wizualnie z poziomu ulicy. Funkcję tą spełnia wysoki biały mur z bramą wjazdową i furtką, które są ukryte za białymi panelami przesuwnymi. Takie rozwiązanie pozwala zachować pełną prywatność i komfort użytkowania z dala od wzroku przypadkowych użytkowników ulicy.

projekt_ogrodu_ogrod_marzen_w_stylu_japonskim

Strefa wejściowa domu została zaprojektowana w duchu minimalistycznym. Dzięki doborze odpowiedniej roślinności udało się uzyskać klimat ogrodu japońskiego, urzekającego swoją prostotą i harmonią.
Chodnik prowadzący do domu jest tutaj istotną osią kompozycją, która została zwieńczona akcentem w postaci drzewa.

elewacja_budynku_nowoczesne_elewacje_domow_jednorodzinnych

Oryginalny materiał o niebanalnej fakturze i kolorystyce zastosowany w projekcie to blacha Corten, materiał coraz chętniej wykorzystywany zarówno w budownictwie wielkokubaturowym, jak i jednorodzinnym. Industrialny charakter blachy, świetnie koresponduje z czystą elewacją z białego tynku

ZOBACZ INNE PROJEKTY