Dom jednorodzinny wpisany w otoczenie elewacja drewniana J12

nowoczesny_dom_energooszczedny_z_wbudowanym_garazem_i_elewacja_drewniana

Prosta forma budynku idealnie wpisuje się w otaczający krajobraz. Głównym zamierzeniem było stworzenie czystej formy, oszczędnej w detal architektoniczny. Prosta elewacja drewniana zestowiona została z elwacją tynkowaną. Budynek zawiera wbufowany garaż oraz duży przestronny salon, otwarty do dachu. Możliwe jest zastosowanie konstrukcji szkieletowej w tym projekcie.

prosty_dom_pasywny_z_elewacja_drewniana

Budynek prosty w formie może spełniać wymagania stawiane domom pasywnym. Zwarta forma i właściwe usytuowanie względem stron świata poprawi bilans cieplny domu. Zastosowane okna w miejscach koniecznych, idealnie dostosowane do wielkości wnętrz sprawiają, że obiekt jest energooszczędny i nowoczesny. Możliwe wykonanie obiektu w technologi szkieletowej.

prosty_dom_energooszczedny_o_cechach_budynku_pasywnego

W projekcie zastosowano okna podłużne pionowe, oraz poziome. Budynek został ulokowany zgodnie z kierunkami świata, co pozwoliło na niewymuszone doświetlenie wnętrza domu.

Dom może zostać dostosowany do wymagań budynku pasywnego, ze względu na zwartą formę oraz przemyślaną lokalizację otworów okiennych. Właściwa izolacja termiczna może zapewnić wymagania stawiane budynkom pasywnym.

nowoczesny_dom_energooszczednym_o_cechach_budynku_pasywnego

Boczne elewacje pokryto naturalnym drewnem w jasnym kolorze, ułatwia to wspólną korespondencje z otoczeniem. Projekt dzięki zastosowanej okładzinie, zyskuje lekką linię wykończenia.

Dom posiada trzy sypialnie na poziomie poddasza, łazienkę oraz garderobą. Na poziomie parteru znajduje się przestronny salon, kuchnia oraz jadalnia. W projekcie przewidziano wbudowany garaż.

ZOBACZ INNE PROJEKTY