Architekt Kraków – Projekt indywidualny parterowego domu na trudnej działce o dziwnym kształcie ze spadkiem w Wieliczce

2018_09_06_indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka
Bryła tego projektu domu na indywidualne zlecenie na trudnej trójkątnej działce ze spadkiem jest mocno nierzeźbiona i składa się z trzech głównych części by dopasować budynek do kształtu działki i do spadku działki. Projekt domu zakłada prosty dom z ciemnym dachem jasna elewacja i dodatkami z drewna dla ocieplenia wyglądu budynku.
2018_09_04_indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka
Z racji na działkę ze spadkiem dom jest na kilku poziomach, pojawiły się murki oporowe i schody terenowe. Duże przeszklenia nadają lekkości bryle. Jedno duże przeszklenie ma lekko industrialny charakter dzięki podziałowi na małe kwatery i ciemnemu kolorowi stolarki okiennej
2018_09_03_indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka
Projekt domu jednorodzinnego nowoczesnego z tarasem i atrium. W domu zastosowano drewno elewacyjne dla ocieplenia prostej jasnej elewacji. Duże przeszklenia w głębi tarasu to doświetlenie holu komunikacyjnego między częścią dzienną a sypialnią główną.
2018_09_02_indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka
Projekt domu z cofniętym wejściem. Spadek działki wykorzystano do zrobienia dekoracyjnego murku oporowego przed wejściem do domu. Podejście pod drzwi jest zadaszone okapem i zamknięte przed wiatrem za pomocą industrialnego przeszklenia z małymi kwaterami w czarnym kolorze stolarki . Strefa wejścia jest prosta i efektowna jak cały projekt domu pod Wieliczką.
2018_09_05_indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka
Elewacja frontowa nowoczesnego domu w Wieliczce na działce ze spadkiem jest prosta i minimalistyczna. Elewacje dominują elementy użytkowe czyli brama garażowa i drzwi wejściowe. Projekt elewacji nie zdradza od razu tego jak wygląda pozostała część domu który od strony ogrodu nie jest już tak niepozorny.
2018_09_01_indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka
Elewacja tylna jest bardzo prosta ponieważ jest zbliżona do granicy z działka sąsiada i mało widoczna. Na elewacji pojawia się uskok w bryle budynku dostosowujący projekt domu do kształtu działki pod Wieliczką. Na tej elewacji widać że działka jest działką ze spadkiem. Ciekawym pomysłem jest rampa z garażu prowadzona od tylnego wejścia pozwala ona wygodnie wyjechać kosiarką na teren.
ZOBACZ INNE PROJEKTY