Indywidualny projekt domu rekreacyjnego nad jeziorem w Żywcu z tarasem i kamienną elewacja na działce ze spadkiem Zobacz projekt

Największy ekran led w Polsce wybudowany w Katowicach !!

Zakończyła się realizacja ekranu led dla TAURON P.E. S.A., z rozpoczęła się jego eksploatacja.

Ekran zamontowany, rozruch poszedł sprawnie , odbiory bez problemów i TAURON ma wreszcie swoje logo na nowej siedzibie w Katowicach. Ekran jest świetnie widoczny tak z drogi Katowice Chorzów jak i z ronda w Katowicach. Jest to największy półokrągły ekran led w Polsce, o powierzchni ponad 120 m2.

Poniżej klika zdjęć. Warto zwrócić uwagę na zastosowany system odgromowy. Podstawą zabezpieczeń przeciw piorunom jest głowica aktywna firmy Indelec model Prewectron 2 Milenium. Głowica odgromowa została zamontowana na specjalnym maszcie. Maszt odgromowy jest prefabrykowany i został dostarczony w elementach, ponadto jego konstrukcja pozwala na montaż bez ingerencji w warstwy dachu z wyjątkiem warstwy dociskowej – żwir lub keramzyt. Głowica ściąga wszystkie wyładowania atmosferyczne powstałe w promieniu jej działania i sprowadza na zwody odgromowe. Daje to najlepsze możliwe zabezpieczenie odgromowe dla elektroniki jakie można zastosować.

Systemowy nierdzewny  maszt odgromowy z głowicą odgromową INDELEC, najlepsze dostępne na rynku zabezpieczenie odgromowe, w szczególności zalecane jeżeli na dachu występują urządzenia techniczne zasilane prądem.

Maszt odgromowy o wysokości 8m jest stabilizowany przy pomocy odciągów z linek stalowych, montowanych do betonowych stóp podstawy masztu. Dzięki temu maszt stoi stabilnie nawet przy silnym wietrze.

Próbne włączenie największego ekranu LED w Polsce - 120m2 powierzchni multimedialnej. Pozostały jeszcze drobne prace budowlane i obiekt będzie można oddać do użytkowania. Pomimo dużego rozmiaru faktycznego wynoszącego 120 m2 ekran nie dominuje ulicy ks. Ściegiennego i nie staje się dominantą. Dzieje się to dzięki znacznej odległości i wysokości na której jest zamontowany. Dzięki temu jego względna wielkość dla odbiorcy jest porównywalna z przeciętnym bilbordem reklamowym.

Zastosowanie niestandardowego kształtu EKRANU LED, praktycznie nie widać jego konstrukcji, co daje bardzo dobry efekt wizualny , i  nie psuje estetyki budynku K B P w Katowicach.

Jesienne popołudnie w Katowicach, prace budowlane zostały zakończone, ekran LED uruchomiony, w tle panorama centrum Katowic.

tekst i zdjęcia: mgr inż. arch. Michał Smolarski - jmsSTUDIO s.c.

Zapisz