Bardzo ekskluzywny projekt indywidualny budynku jednorodzinnego z kilkoma fakturami na jasnej elewacji i dużymi przeszkleniami z dachem płaskim pod Krakowem. Zobacz projekt

MODEL DO PROJEKTU ZADASZENIA ZAMKU SUŁKOWSKICH W BIELSKU BIAŁEJ.

W projektowaniu architektonicznym, poza dokumentacją rysunkową i modelowaniem 3D, do zobrazowania koncepcji danego założenia tworzony jest model fizyczny.

Obecnie inwestorzy często nie doceniają walorów modelu budynku. Pozwala on na pełniejsze zapoznanie się z wyglądem bryły i spojrzenia na nią pod dowolnym kontem. Dzięki temu model fizyczny pozwala na lepszą kontrolę efektu końcowego i wyeliminowanie ewentualnych sytuacji trudnych do wychwycenia na rysunkach technicznych czy wizualizacjach. Na szczęście ostatnio coraz większa liczba inwestorów przypomina sobie o tym że do zobrazowania projektu oprócz wizualizacji komputerowych można też posłużyć się modelem i coraz chętniej wracają do takiej formy prezentacji projektów. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z powstawania modelu do projektu konkursowego na projekt zadaszenia dziedzińca zamku Sułkowskich w Bielsku – Białej. Model zadaszenia dziedzińca został wykonany w skali 1:200 z drewna sosnowego, balsy i drutu.Na początku trzeba było wszystkie elementy połączyć ze sobą tworząc szkielet – konstrukcję zadaszenia. Gotowy szkielet można dokładnie obejrzeć z każdej strony. Dzięki temu przy pomocy modelu można zweryfikować projekt wizualnie i stwierdzić czy efekt jest taki jakiego się spodziewaliśmy. Kolejna fazą budowy modelu jest montaż do konstrukcji głównej pozostałych elementów. Model umieszczony na podkładzie projektowym jest uzupełniany o kolejne detale i przygotowywany do lakierowania. Gotowy model został umieszczony na modelu "matce" – model dziedzińca zamku Sułkowskich , wykonanym z transparentnej pleksy tak by nie przeszkadzał w oglądaniu modelu zadaszenia dziedzińca.